en
es
Hasiera
Gaikako Indizea
Aurkibidea
Gertaera Historikoak
Artea
Arkitektura
Eskultura
Musika
Museoak eta cultura etxeak
Pintura
Literatura
Elkarte eta Alderdi Politikoak
Kultur Elkarteak
Elkarte politikoak
Elkarte sindikalak
Alderdi politikoak
Bilboko Auzoak
Bilboko Kaleak
Komunikazioak eta Garraiok
Kirolak
Ekonomia eta Enpresak
Hezkuntza
Lehen eta bigarren mailako zentruak
Unibertsitate zentroak
Beste zentroak
Egitarauak
komunikabideak
Aisia
Efemerideak
Gastronomia
Soziabilitate lekuak
Zinemak eta antzerkiak
Osasuna
Gaixotasunak
Osasun zerbitzuak
Bazkunde profesionalak eta elkartea
Hirigintza
Herri guneak
Hiri lanak
Biografiak
aurkibidea
Artea
Kirolak
Ekonomia eta Enpresak
Hezkuntza
Hizkuntza eta Literatura
Hedabideak
Emakumeak
Aisia
Politikagintza
Udal Politika
Osasungintza
Hirigintza
Beste batzuk
Bilboko Udala
Aurkibidea
Udalbatzak
Kultura eta Hezkuntza
Bilboko Barrutiak
Ekonomia eta ogasuna
Medioambiente y sostenibilidad
Osasuna eta Kontsumoa
Segurtasuna eta Zirkulazioa
Garraioak
Hirigintza
Nor gara
Taldea
Egileak
Erakunde Laguntzaileak
Harremana
Zerrenda alfabetikoa
Aristegui Urtaza, Jesús
Arana Bengoa, José Blas
Arzua Zulaica, Enrique de
Abaitua Allende, Eulalia
Abando Urrejola, Juan
Abascal Nicolás, Juana
Abasolo Mendivil, José
Abendaño Lezama, Pedro Francisco
Abrisketa Irakulis, Francisco
Achúcarro Mocoroa, Severino
Achúcarro y Lund, Nicolás
Acillona Durañona, José Pablo
Adan de Yarza y Cenica, Carlos
Adán de Yarza y Taviria, Antonio
Agirre Doradell, Haydeen
Agirretxe Goikoetxea, Ángel
Aguinaga Torrano, Joaquín María
Aguirre Idirín, Gregorio
Aguirre Labroche, Eduardo
Aguirre Landaluce, Juan José
Aguirre Laurencin, Félix
Aguirre Lecube, José Antonio de
Aguirre Ugarte, Máximo
Aguirre Urruchua, José Pantaleón
Aguirre Urrutia, Germán
Aguirre Ybarra, Dolores
Agüero Ereño, Martín
Aicher, Otl
Ajuria Urigoitia, Carlos
Ajuria Urigoitia, Alfredo
Ajuria y Cortazar, Julián
Ajuriaguerra Ochandiano, Julián de
Akesolo Olivares, Lino
Albizu Aipurua, Balendiñe
Aldasoro Galarza, Ramón
Aldecoa, Manuel María de
Allende Salazar Mazarredo, José
Allende Salazar Ordoño, Pedro
Alonso Botana, Luis Antonio Dámaso de
Alonso de Celada las Carreras, Felipe
Altuna Aldasoro, Joseba
Alzola Minondo, Pablo
Ametzaga Aresti, Bingen
Amuriza Zarraonaindia, Xabier
Angulo León, Alejandro
Arana Arana, Vicente
Arana Landazuri, Juan Ramón de
Arana Mendivil, Mario
Arana y Goiri, Sabino
Aranaz Castellanos, Manuel
Arancibia Lebario, Juan Francisco
Arancibia Unanue, Juan Pantaleón
Aranoa y Carredano, Juan de
Arantzadi Etxebarria, Engracio de
Araquistain Quevedo, Luis
Ardanaz y Undabarrena, Constantino
Arechabala Mendieta, Benito José
Arechalde Aldecoa, José
Arechalde Aramburu, José
Areilza Martínez, José María
Areizaga Gorostiza, Mario
Arellano Arróspide, Ricardo
Arellano García, Romualdo
Arenaza Lekerikabeaskoa, Josu
Aresti Segurola, Gabriel
Arguinzoniz Izcoa, Antonio
Ariz Allendesalazar, Casimiro
Ariño Colau, Julián
Arregi, Jose
Arriaga, Juan Crisóstomo de
Arriaga y Ribero, Emiliano
Arrieta Mascarua Sarachaga, José Miguel
Arriortua Larrea, Andrés
Arriquibar y Mezcorta , Nicolás
Arruza Egia, Miguel
Arteche Arana, Lucio
Arteche Villabaso, Julio
Arteta Errasti, Aurelio
Arzubiaga Etxebarria, Zirilo
Arámbarri Gallastegui , Modesto
Aróstegui Zubiaurre, Florencio
Asas Manterola, Benita
Astarloa Aguirre, Pedro José
Astibia. "Onintze", Francisca
Astiz Iglesias, Miguel Angel
Atxa Agirre, Jesús
Azaña Díaz, Manuel
Azcue, Eusebio María de los Dolores
Azkona Pérez, Víctor
Azkona Pérez, Mauro
Azkue Aberasturi, Resurrección María
Aznar Tutor, Eduardo
Aznar Tutor, Alberto
Azpeitia Gomez, Julene
Añibarro Ugalde, Pedro Antonio
Añoveros Ataun, Antonio
Balparda y Herrerías, Gregorio
Bandres Azkue, Antxon
Barandica Mendieta, Manuel
Barrenechea Morante, María Rita
Barrera Ozamiz, Pablo
Basabe Allendesalazar, Julián
Basaguren Arana Amantegui, Diego Antonio
Basterra, Ramón
Basterra Aranburu, José Ramón
Bastida y Bilbao, Ricardo
Belaustegigoitia Landaluce, Jose Maria
Berasategui Goicoechea, José Luis
Bergé y Guardamino, Ramón
Berriatua Ibaieta, Imanol
Berrojalbiz Berrojalbiz, Julita
Bidaurrazaga, Gotzon
Bilbao Aristegui, Pablo
Bilbao Arrola, Pedro Pascual
Bilbao Goyoaga, María Victoria
Bilbao Hospitalet, Tomás
Blanco Echevarria, Vicente
Bustintza Lasuen, Ebaristo
Carabias Salcedo, Manuel
Careaga Andueza, Juan Antonio
Careaga Basabe, María del Pilar
Careaga Cortesana, José Florencio
Carrasco Pérez Plaza, José
Castillo Gil de la Torre, Ignacio María
Cebrián García, Fernando
Chalbaud Errazquin, Pedro
Chiches ledesma, Teresa
Churruca Calbetón, Alfonso
Chávarri Aldecoa, José María
Ciarda Lachiondo, José María
Cortazar y Manso de Velasco, Javier
Cortázar, Cosme
Coste Vildósola, Eduardo
Declaux Aróstegui, Isidoro
Delclaux Ortiz de Bustamante, Jaime
Delmas Sagasti, Eduardo
Díaz Chapartegui, Emilio
Díaz de Haro, María
Echave Artola, Feliciana
Echenagusia Uribe, Carmelo
Echevarria Rotaeche, Federico
Echevarrieta Lascurain, Cosme
Echevarrieta Maruri, Horacio
Echevarría, Ramón
Echevarría La Llana, Juan
Echevarría Torres, Manuel
Egileor y Orueta, Manu
Eguskitza Bilbao, Andolin
Eguía Letona, Francisco Ramón
Eleizalde Breñosa, Luis
Elesgaray Arrospide, Marcelina
Elgezabal Urrengoetxea, Kosme
Encina, Juan de la
Epalza Chanfreau, Enrique
Epalza Lecanda, Pablo
Epalza López de Lerena, Domingo
Epalza Zurbarán, Tomás José
Ercoreca Régil, Ernesto
Erkiaga Alastra, Eusebio
Errazquin Astigarraga, Pedro Telesforo
Errazti Perez de Saratxo, José María
Errazti Saratxo, Karmele
Espinosa Orive, Alfredo
Etxebarria, Jon Gotzon
Etxebarria Martin, Juan Angel
Etxenagusia Uribe, Karmelo
Eulalia Abaitua Ibilbide
Ezquerra, Federico
Fatras Neíra, Vicente
Fernández De Las Heras, Rafael Luis Lorenzo
Fernández García, María
Fernández Ordóñez, José Antonio
Fernández Palacio, Martín
Fernández pérez, Adelina
Figuera Aymerich, Ángela
Fontán Sáenz, Rafael
Frías Enciso, Manuel
Gainza Vicandi, Agustin
Gallastegi y Uriarte, Elías de
Galíndez Zabala, Manuel Ignacio
Gamarra y Licona, Manuel de
Gaminde Mazarredo, Víctor Luis
Gandarias Durañona , Juan Tomás
Gandarias Mugunagoikoetxea, Petra
Gandarias Navea, Pedro Pascual
Gandarias y Bajón, Juan Manuel
Garai Vecino, Jesús
Garate Arriola, Justo
Garate Azkarraga, José María
Garbisu Pérez, Ambrosio
García Hormaeche, Daniel
García Lejarraga, Eusebio
García Ogara, Roque
García Ogara, Romualdo
García Paz Catalá, Concepción
Gardeazabal Garay, Juan
Garma Zubizarreta , Ángel
Garro Basterretxea, Bernado María
Gereño Arrarte, Xabier
Gil Gorroño, Carmelo
Gil Ibargüengoitia , Carmelo
Gil Turner , Carmelo
Gil del Espinar, Telesforo
Gil y Caño, José
Gimeno Alfós, Luis
Gogeascoechea Ucín, Manuel
Goicoechea Echevarría. , Sabino
Goicoechea Ugarte, Marcelino
Goienetxea Urrusolo, Carmelo
Goitia Ebiz Quiñones, Pedro Francisco
González Etxebarri Martínez de Mendivil, Luis
González Martínez de Olagibel, Antonio
González Nieto, Aureliano
González Pinto, Rodrigo
González Pinto López, Rodrigo
González Polo, Virginia
González de Careaga Urquijo, Adolfo Gabriel
González de Careaga Urquijo, Ignacio
González de Careaga y Urquijo, José María
Gorostiaga Bilbao, Juan
Gorostiza Garai (Garbiñe), Purificación
Gortazar Munive, Manuel María
Goyoaga Escario, José Luis
Guardamino de la Tejera, Rafael de
Guerricabeitia Ibarrola, Ignacio
Guezala y Ayrivié, Antonio de
Guezala y Guinea, Anselmo
Guimon Rezola, Julián
Guimón Ugartechea, Julen
Guinea y Ugalde, Anselmo de
Guinea y Zugazaga, Isidoro de
Guridi Bidaola, Jesús
Gutiérrez Abascal, Ricardo
Gúrpide Beope, Pablo
Haydéen Agirre ibilbidea
Hoffmeyer Zubeldia, Ernesto
Hormaeche, Francisco de
Horn y Mendia de Areilza, José
Hurtado de Saracho Arregui, Lorenzo
Ibargutxi Agirre, Juan Kruz
Ibarra Arregui, Ramón
Ibarra Gutiérrez de Cabiedes, Juan María
Ibarra Gutiérrez de Cabiedes, Gabriel María
Ibarreche Ugarte, Gregorio
Ibarretxe, Javier
Ibarruri Gómez, Dolores
Ibañez De La Rentería, José Agustín
Ibinagabeitia Idoiaga, Andima
Ibáñez de Betolaza y Luco, Marcelino
Idrin Garabieta, Cecilia
Ingunza Zamacola, Santiago María
Irala e Irala, Anton
Irigoien Echevarria, Alfonso
Irigoien Gerrikabeitia, Juan
Isasi Isasmendi Adaro, Pascual
Isasi Linares, Andrés
Itinerario. Adelina Méndez de la Torre
Itinerario. Benita Asas Manterola
Itinerario. Casilda Iturrizar
Itinerario. Cárceles de Bilbao durante la Guerra Civil
Itinerario. Hospitales de Bilbao durante la Guerra Civil
Itinerario. Juana Whitney
Itinerario. Julene Azpeitia
Itinerario. María Mestayer Echagüe
Itinerario. María Rosa Urraca Pastor
Itinerario. Virginia González Polo
Iturri, Luis
Iturri Landajo, Ticiana
Iturrino González, Francisco
Iturrizar Urquijo, Casilda de
Izurrategi Berrostegieta, Juan
Jane Ochoa de Amézaga, José María
Jane Ochoa de Amézaga, Pedro Manuel
Jauregui Ibaceta, Juan José
Jaureguibeitia Ibarra, Cástor
Jaúregui Lasanta, Julio
Jemein y Lanbarri, Ceferino de
Juaristi Landaira, José María
Jusué Salazar, José María
Krutwig Sagrado, Federiko
Laguna Azorin, Julio
Laiseca Oronoz, Rufino
Lama Arandia, Juan José
Landa Isasi, Salvador
Landecho Sarachaga, Romualdo María Ramón Antonio
Landecho Urries, Fernando Luis
Landecho Urríes, Luis José
Landeta y Aburto, Eduardo de
Landín Allende, Félix
Larrabeiti Urquiza, Carmen
Larrabeiti Urquiza, Mariana
Larrea Carricarte, Carmelo
Larrea Celayeta, Juan
Larrea y Legarreta, Luis María de
Larrinaga Abarrategui, Eulogio
Larroque, Ángel
Larrínaga Aransolo, Bernabé
Larrínaga Lariz-Uribe, Mariano
Lasterra Vidaurre, Crisanto
Lebrero y Arija, Paulina Estefanía
Lecanda Mendieta, Manuel
Ledo García, Francisco
Legorreta Vilchis, Ricardo
Leguina Inchaurbe, Gaspar
Lemonauria Puch, Pedro
Lequerica Erquiza, José Félix
Lezama Leguizamón Sagarmínaga, Manuel
Lizana de la Hormaza, José María
Llona Larrauri, Jesús
Loizaga Landa, Timoteo
Loizaga Vildósola, Casimiro
Loroño Arteaga, Jesus
Losada y Pérez de Nenín, Manuel
Lotina Benguria, Roberto
Lozano López, Vicente
López Albó, Wenceslao
López de la Alberca Unibaso , Enrique
Mac-Mahon Jane, Francisco Pedro
Madariaga Elías, Nicolás
Madariaga Garate, Bartolomé
Madariaga y Astigarraga, Juan de
Madinabeitia Ortíz de Zárate, Jose de
Maeztu Whitney, Ramiro
Maeztu Whitney, María de
Maeztu Whitney
kızılay dershaneler
, Gustavo de
Maidagan Mujika, Gregorio
Marco Gardoqui, Julián Benito
Marquiarán Torrontegui, Diego
Martín Mateo, Ramón
Martínez Escacho, Alejandro
Martínez Porres, Elvira
Martínez Sevilla, Eugenio
Marzelina Elesgaray ibilbidea
Mateos Larruzea, Jose María
Mazarredo Tamarit, Rafael
Mazas Mijares, Joaquín
Mazas Torre, Pedro
Meabe Bilbao, Tomás
Medina, Miguel
Merodio Oliván, Arsenio
Micón Goicoechea, Sabino Antonio
Mikoleta Zamudio, Rafael
Miquelarena Regueiro, Jacinto
Mir García, Juanita
Mogel y Elguezabal, Bizenta
Mokoroa Mujika, Justo Maria
Monzon Olaso, Telesforo
Morcillo González, Casimiro
Moreno Aranzadi Pitxitxi, Rafael
Moreno Goñi, Joaquín
Moyúa Salazar, Federico
Mugartegui Mazarredo, Diego
Murga De La Barrera, José María
Murga Mugartegui, José María
Murga Zaldúa, Manuel María
Murúa Gaytán de Ayala, José María
Méndez de la Torre, Adelina
Naranjo Marín, Ana
Novia de Salcedo Ocio, Alejo
Novia de Salcedo y Castaños, Pedro Manuel Antonio
Obieta Aldecoa, Agustín María
Obregon Icaza, José Luis
Ojambarrena Juárez, Juan
Olaeta Ibarra, Mariano Joaquín
Olaeta Inchausti, Segundo de
Olano Loizaga, Emiliano
Olavarría Olavarría, Alejandro
Oleaga Etxeberria, Jesus
Oleaga Muguruza, Nazario
Olábarri Aldama, Juan Pascual de
Olábarri Massino, José María
Orbe Usandebaras, Gabino
Orbe y Elío (Marqués de Valdespina), José María
Orbegozo Jugo, Matilde
Orbegozo Zubiría, Ambrosio
Ordóñez de Barraicúa La Cuadra (Marqués de Villarías), Francisco de Paula
Oriol Urigüen, José Luis
Oriol Urquijo, José María
Orive Oteo, Salustiano
Ormaetxea Pellejero, Nikolas
Ornilla Benito, Enrique
Ortíz de la Riva Allendesalazar, Celestino
Orueta Pérez de Nenin, José
Orúe Arana, Juan Santos
Otero Muñoz, Blas de
Otxoa de Txintxetru, José María
Palacio, Cornelio
Pastor Rupérez, Justo
Perezagua Suárez, Facundo
Pero-Sanz Zorrilla, Tomás
Peña Albizu, Xabier
Peña Aznar, Arturo
Peña Ganchegui, Luis
Peña Parra, Berta
Portell Manso, Jose María
Power Zabala, Ricardo
Prieto Tuero, Indalecio
Pérez Andrés , Francisco
Quintana Osante, Joaquín de la
Ramón, Rubial
Rasche López Briñas, Francisco
Real de Asua e Ibarreta, Raimundo
Real de Asúa e Ibarreta, Eusebio
Rentería Leniz, Gorgonio
Revilla Ingunza, Gregorio de la
Rivero, Alejandro
Robles Aranguiz, Manuel
Rodríguez Sahagún, Agustín
Romarate Salamanca, José Antonio
Rotaetxe Amusategi, Karmele
Royo, Raimunda
Rucoba, Joaquín de
Ruiz de Luzuriaga, José Santiago
Ruiz de Luzuriaga, Ignacio
Sagarminaga Epalza, Fidel
Salaverri Aranguren , Manuel
Salazar Zubia, Luis
Sanchez Carrion, José María
Sarachu Monasteriobide , Pantaleón
Segurola, Estanislao
Seminario de Rojas, Juan Miguel
Sendagorta Aramburu, Enrique
Smith Ybarra, Manuel María
Sobrevila, Nemesio Manuel
Solaegui Múgica, Federico
Solaegui Múgica, Fernando
Solaeta Balzola, Lorenzo
Solaun Mugaburu, José María
Somonte Iturrioz, Justo Diego
Sorozábal Mariezcurrena, Pablo
Sota Aburto, Manuel
Sota y Aburto, Ramón de la
Sota y Llano, Ramón de la
Stirling, James Frazer
Sáenz Ríos, Jesús
Sánchez Mazas, Rafael
Tellaeche, María Teresa
Testing
Ticiana Iturri ibilbidea
Torre Las Casas, Domingo Eulogio de la
Torre Ortíz y Gil, Manuel de la
Trabudua, Polixene
Trueba y de la Quintana, Antonio
Ugalde, Federico de
Uhagón Aguirre, Felipe
Uhagón Olea, Pedro Pascual
Uhagón Olea, Guillermo Domingo
Ulibarri, José Paulo
Unamuno, Miguel de
Unzueta Landeta (Utarsus), Sorne
Uralde, Rafael Enrique
Urcelay Uriarte, José María
Urcola, Félix
Urgoiti Somovilla, Ricardo
Urigüen Ansotegui, Vicente
Urigüen La Concha, Juan Antonio
Urkiaga (Lauaxeta), Esteban
Urkixo Ibarra, Jose Maria
Urkixo Ibarra, Julio
Urkixo Olano, Ignacio
Urquijo Goicoechea, Nicasio Adolfo
Urquijo e Ybarra, Adolfo Gabriel
Urquijo e Ybarra, Jose María
Urrutia Beltrán, Manuel
Usobiaga Otaola, Luis
Usparitza Lecumberri, Juan Antonio
Valdezate , Filomena
Valdés Larrondo, Martín
Vallejo del Real y Asúa, Luis
Vega de la Iglesia, Ernesto
Ventades Tellaeche, Juan Antonio
Viar Bayo, Juan
Victoria de Lecea Arana, Eduardo
Victoria de Lecea Mazarredo, Federico
Vicuña Epalza, Ramón
Vidal, Blanca
Villabaso Zabaleta, Fernando
Villanueva Edo, Antonio
Villasante Anchústegui, Baldomero
Villavaso Echevarría, Camilo
Violete Iturrizar, Luis
Whitney y Donè , Juana
Yandiola Garay, Juan José María
Ybarra Bergé, Javier
Ybarra de la Revilla, Fernando María
Ybarra de la Revilla, Gabriel
Ybarra y Arámbarri, Fernando Luis
Zabálburu Basabe, Francisco
Zailorda, Joseph de
Zamacois Zabala, Ricardo
Zamacois Zabala, Eduardo
Zamácola y Ocerín, Simón Bernardo
Zarate Lejarraga, Mikel
Zarraonandia, Telmo
Zavala Andirengoicoechea, Martín
Zearreta Urigoitialdekozea, Juan Jose
Zearrote, Patricio
Ziarsolo Gironella, Manuel
Zuazagoitia Azcorra, Joaquín
Zubikarai Bedialauneta, Agustín
Zubiría Ybarra, Tomás
Zubizarreta Ipiña , Ignacio de
Zugazagoitia Mendieta, Julian
Zumarraga Larrea, Ramón
d'Argain, Jean
de Barroeta y Anguisoloea, Juan
de la Sota y Aburto, Alejandro
Aristegui Urtaza, Jesús
...
Gehiago ikusi
Pribatutasun politika
|
Lege-oharra
|
Irisgarritasuna
© 2013-2014
SareWork Engineering S.L